Dailės pamokėlės

dailes-pamokeles-vaikamsMenas – tai sparnai: žydri margi, maži ar dideli, stiprūs ar silpni, bet tave neša į grožio, pasakų, keistą, nuostabų, užburtą kraštą. Tai tavo sparnai.

Nuo seniausių laikų, kai tik žmogus paėmė apdegusį angliuką ir pradėjo piešti ant olos, dailė laikoma viena svarbiausių žmogaus jausmų ir vidinio pasaulio išraiškos formų. Paveikslas – tai ne tik spalvų žaismas, išsaugantis akimirkas amžiams. Visų pirma – tai vaiko jausmų veidrodis, linijomis ir spalvomis pasakantis tai, ką kartais nutyli ar net bijo pasakyti lūpos.
Neretai tėveliai teigia, kad viską žino apie savo mažylius, kada jie nori miegoti, ką mėgsta, kaip ji pralinksminti ar prakalbinti. Bet tikrai jie nenutuokia, ką jų vaikas jaučia, kaip myli, apie ką galvoja. Visada galima paklausti, bet ar 4 metų mažylis mokės atsakyti į tokius iš pažiūros lengvus klausimus. Mūsų mažieji pabiručiai dar nemoka kapstytis savo  širdelėje ir jausmuose, dar nemoka išreikšti žodžiai viską, ką jaučia.  Daile, piešimas tai ne tik vaiko vaizduotės lavinimas, bet ir natūralus jausmų išreiškimo būdas. Mūsų  “Ekomomyklėlėje” vaikai atvers ne tik didžiulę fantaziją bet ir savo širdutes.